Сучасні склопакети з енергоефективності в рази перевершують старі віконні конструкції, проте навіть з ними багато хто скаржиться на те, що в оселі проникає холодне повітря і волога з вулиці. Проблема може критися в поганій якості вікна, але часто причиною є метод установки. Традиційний спосіб «на піну» з подальшою штукатуркою монтажних швів – вчорашній день. Сьогодні існують більш ефективні і надійні методи. Так званий теплий монтаж вікна забезпечує найвищі ізоляційні показники монтажних швів, що дозволяє підвищити енергоефективність віконного блоку і суттєво заощадити на опаленні.
Місце стикування віконною рамою зі стіною є найбільш вразливим для проникнення вологи та холоду зовні і витікання тепла з приміщення. Крім цього, проникаюча в ізоляцію і монтажні матеріали волога може привести до появи цвілі і промерзання стін при мінусовій температурі. Тому основні методи теплого монтажу вікна засновані на правильній обробці місць стиків сучасними ізолюючими матеріалами.
Герметизація монтажних швів методом потрійного монтажу складається з трьох етапів:
1. Для заповнення швів використовується якісна монтажна піна, яка є шаром тепло- і звукоізоляції.
2. З боку приміщення піна закривається пароізоляційною стрічкою. Вона запобігає проникнення в теплоізоляційний шар надходить зсередини приміщення водяної пари.
3. Із зовнішнього боку використовується паропропуськающая стрічка. Вона працює за принципом односторонньо пропускає мембрани: виключає проникнення в теплоізоляційний шар вологи зовні і одночасно дозволяє виводити назовні зайву вологу з утеплювача.
Інша технологія теплого монтажу вікна полягає в обробці швів спеціальними герметиками, які служать захистом теплоізоляційного шару піни і виконують ті ж функції, що і стрічки в попередньому методі:
• Зсередини використовується герметик Стіз-В з пароізоляційними властивостями.
• Із зовнішнього боку – паропрініцаемий герметик Стіз-А.
Обидва герметика мають пастоподібну консистенцію і тверднуть в ході випаровування води, в результаті чого виходить гумоподібний матеріал.
Цей метод також називається сухим теплим монтажем вікна. Беспенний монтаж має всі властивості тришарового монтажу, але для його проведення потрібно всього один матеріал – Паропроникна саморасшіряющуюся Ущільнювальна Стрічка (ПСУЛ). Вона одночасно виконує функції тепло-, звуко-, паро- та гідроізоляції.
Стрічка ПСУЛ складається з стисненого пінополіуретану, який просочений спеціальним акриловим складом. Стрічка клеїться в торець віконної рами, а після установки вікна вона самостійно розширюється, заповнюючи собою весь простір монтажного шва.
Мінусом цього методу є те, що стрічку можна використовувати на виключно рівних віконних отворах, тому підготовка до теплого монтажу вікна більш тривала і трудомістка.
Ще однією критичною зоною, через яку в приміщення може потрапляти волога і холодне повітря при поганій герметизації монтажних швів, є нижня частина віконного отвору під відливом. Вирішити цю проблему дозволяє система «тепла підвіконня».
Система являє собою цокольний блок зі стійкого до навантажень екструдованого пінополістиролу. На плиту монтується вікно, відлив і внутрішній підвіконня. Підвіконний блок оснащений саморозширного стрічкою, яка відмінно герметизується монтажний шов, заповнюючи собою все порожній простір. Також стрічка служить підтримкою зовнішнього і внутрішнього підвіконня, забезпечуючи правильне вирівнювання конструкції і підвищуючи її стійкість до навантажень.
Сьогодні все більше людей використовують сучасні технології утеплення фасадів будинків, які дозволяють істотно економити на опаленні приміщень. У цьому випадку вікно можна монтувати не в стіновий віконний отвір, а в утеплювач фасаду.
При цьому способі вікно монтується на спеціальні виносні профілі, виконані з міцного спіненого полістиролу. Термопрофіль кріпиться до поверхні за допомогою полімерного клею-герметика, а остаточна фіксація проводиться на кріпильні гвинти. Монтажний стик заповнюється заздалегідь нанесеною на раму ущільнювальної стрічкою ПСУЛ. На завершальному етапі використовуються паро-гідроізоляційні стрічки.
Дана технологія вимагає додаткових фінансових коштів, але в підсумку така конструкція дозволяє знизити втрати енергії житла до 55%, тому витрати окупляться швидко.
Безумовно, будь-який теплий монтаж вікна повинен проводитися фахівцем. Але також не варто забувати, що енергоефективність віконної системи залежить від якості склопакета. Тому самі вікна потрібно купувати у надійних і перевірених продавців.