Вікна мансардні

Горищні поверхи будівель повсюдно використовуються не тільки в якості технічних приміщень. У житлових будинках мансардний поверх можна легко перетворити в затишну кімнату, а в офісних, громадських і комерційних будівлях з його допомогою можна збільшити площу корисного простору. Для того щоб воно було світлим і добре провітрюваним в даху будівель встановлюються мансардні вікна.

Види вікон в мансардного даху

Вікна на мансардному поверсі класифікуються за місцем установки:
Вертикальні вікна, встановлені на фронтонах або в особливих покрівельних надбудови «шпаківні», називаються слуховими.
• Вікна, встановлені безпосередньо в схилі покрівлі, називаються похилими або мансардними. Вони встановлюються в скати з кутом нахилу не менш 15º.
Так як мансардні приміщення мають довгасту форму, слухове вікно на даху не може забезпечити достатній рівень природного освітлення, тому навіть вдень в ньому буде напівтемрява. Це тягне за собою необхідність встановлювати додаткові джерела світла, що призведе до великих витрат на електроенергію. Значно вигідніше встановити похиле вікно в дах, яке забезпечить на 30-40% більше світла. При необхідності на даху можна встановити одне або кілька мансардних вікон різної конструкції і розміру, щоб створити на мансардному поверсі максимально комфортний простір.

Особливості вибору: види мансардних вікон

Вікна для мансардного поверху можна розділити на дві групи: що не відкриваються (глухі) і вікна, що відкриваються. Ті що не відкриваються мансардні вікна забезпечують доступ світла в приміщення, але їх можна комбінувати з тими, які відкриваються. Наприклад, можна встановити велике глухе панорамне мансардне вікно і кілька, що відкриваються, які дозволять провітрювати приміщення.
Кількість і розмір вікон залежать від площі і функцій приміщення. Для житлових кімнат на кожні 8-10 м² приміщення має припадати 1 м² вікна. Для гардеробних, ванних кімнат, туалетів ці пропорції можуть бути менше.

Склопакети мансардних вікон можуть бути одно- або двокамерними. Перші мають меншу вагу і підходять для добре утеплених мансард, де важливо зменшити навантаження на покрівельні перекриття. Якщо приміщення погано утеплено, краще купити однокамерне утеплене мансардне вікно, яке дозволить збільшити температуру повітря всередині мінімум на 5ºС. При наявності потужних покрівельних перекриттів кращим варіантом будуть двокамерні моделі.

При виборі мансардних вікон з конструкцією, яка відчиняється важливо підібрати максимально зручний спосіб відкриття. Найпопулярнішими є моделі з центральною віссю відкриття, однак більш функціональними будуть вікна з подвійною системою відкривання, які об’єднують підвісний і середньоповротній спосіб відкривання. При великій висоті мансардного поверху варто купити мансардні вікна з пультом дистанційного керування.

Коли мансардні вікна потрібно використовуватися для виходу на дах (для проведення ремонтно-технічних робіт), необхідно вибрати конструкцію вікно-люк, в якому стулка відкривається повністю – вгору або убік. А купивши мансардне вікно-балкон, можна виходити на дах, щоб подихати свіжим повітрям.
Якщо ви сумніваєтеся, які вікна краще купити для конкретної мансардного даху, досвідчені консультанти компанії НаБалконі допоможуть підібрати оптимальний варіант.

Замовити дзвінок