Захисні ролети

Захисні ролети: особливості вибору

Захисні ролети – один з кращих способів захисту вікон і різних приміщень від злому і вандалізму. Вони являють собою гнучке підйомне полотно, що складається з міцних горизонтальних ламелей, щільно прилеглих один до одного. При складанні полотна ламелі скручуються в рулон, тому друга назва такої конструкції – рольставні (від англ. «Roll» – рулон). Незважаючи на те, що ролети вже давно не є новинкою, у багатьох людей виникає питання, які захисні ролети краще купити в тому чи іншому випадку. Для цього достатньо розібратися в плюсах і мінусах різних видів рольставен, і в цьому вам допоможе даний огляд.

Види захисних ролет

Вибір рольставен багато в чому залежить від місця установки і необхідного ступеня захисту. Захисні ролети встановлюються на вікна, вітрини кафе, ресторанів і магазинів або двері будівель в якості додаткового захисту. Також вони можуть бути встановлені на різні отвори, де вони виконують функцію дверей або воріт, як, наприклад, захисні ролети на гараж. Коли ролети використовуються замість воріт гаража, виробничих або складських приміщень, вони виготовлені з більш широких і міцних ламелей.

Матеріал ламелей

Ролетні ламелі можуть бути виконані з алюмнію, сталі і рідше – з пластику. Пластикові ламелі зазвичай використовуються в захисних рольставнях на вікна, де основною функцією ролет є захист від сонця і сторонніх очей. Алюмінієві рольставні мають легку вагу, але при цьому мають достатню міцність і стійкість до механічних впливів. Найвищими показниками міцності мають захисні ролети сталеві з оцинкованими ламелями, але важать і коштують такі вироби більше.

Тип профілю рольставен

  •  Пінонаповнений профіль виробляється з алюмінієвих стрічок, яким методом роликового плющення надається потрібна форма. Між стінками профілю знаходиться шар пінополіуретану. Наповнювач надає профілю міцність і покращує шумо- і теплоізоляційні властивості рольставен.
  • Порожній екструдований профіль відрізняється підвищеною жорсткістю, яка обумовлена особливою технологією виробництва. Розплавлений метал продавлюється під тиском через щілини верстата-екструдера, в результаті чого виходить міцний профіль з більш товстими стінками. Екструдований профіль буває одно- і двостінний. У двохстінного профілю між стінками встановлені поперечні ребра жорсткості, завдяки яким ламелі рольставней більш стійкі до механічних впливів.
  •  Суцільнотягнений решітчастий профіль являє собою одностінні ламелі, в полотні яких є отвори, завдяки яким при закритті ролетні решітки пропускають в приміщення світло. Такі захисні ролети часто встановлюються на вітрини бутіків, розташованих в торгових центрах. Також решітчастий профіль застосовують для виробництва внутрішніх захисних ролет на вікна, які встановлюються в приватних будинках або на перших поверхах багатоквартирних будинків. Розмір і форма отворів можуть варіюватися, що дозволять підібрати оптимальний варіант для кожного приміщення.

Щоб користувачеві було простіше визначити ступінь стійкості рольставен до злому, можна скористатися міжнародною класифікацією зламостійкості.
Для прикладу, ролокасети з пінонаповнюваним профілем мають клас захисту Р1-Р2, і для їх злому потрібно не менше 10-15 хвилин. Ролети з ексрудірованного профілю (клас Р3-Р4) зможуть протистояти злому протягом півгодини. Найвищий клас захисту мають сталеві посилені протизламні захисні ролети.
Для установки на вікна буде достатньо пінонаповненого профілю. Але якщо об’єкт не має сигналізації або знаходиться  віддалений від людей, які зможуть стати свідками злому і своєчасно викликати поліцію, варто купити захисні ролети з більш високим класом захисту.

Як обрати тип управління ролетами

Управління захисними ролетами може здійснюватися ручним і автоматичним способом.

Залежно від ваги віконниць можна вибрати кілька варіантів ручного приводу:

  • Стрічковий тип підходить для захисних ролет вагою до 15-ти кг.
  • Карданний привід використовується в конструкціях вагою до 36 кг.
  • Пружинно-інерційний може витримати вагу до 80-ти кг.
  • Тросовий привід здатний привести в дію захисні ролети вагою до 100 кг.

Автоматичне управління ролетами можна здійснюватися провідним способом або через радіоуправління. Будь-яке автоматичне керування дозволяє об’єднати кілька рольставней в систему з єдиним управлінням. Також таку систему можна синхронізувати з охоронною і пожежною системою безпеки. Електроприводне управління рекомендується продублювати механічним, щоб в разі відсутності електроживлення можна було відкрити або закрити рольставні вручну.

Замовити дзвінок